fbpx
Wiadomości

Włocławek 6 na 212 miast z całej Polski w Programie „Rozwój Lokalny”. 10 mln euro to kwota, o którą ubiega się nasze miasto.

Ogłoszona została lista rankingowa 50 zarysów projektów, które zakwalifikowały się do II etapu w ramach programu „ROZWÓJ LOKALNY” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021.

Włocławek zajął 6 miejsce (234 punkty) na 213 zgłoszonych zarysów i zakwalifikował się jako jedyne miasto w województwie kujawsko – pomorskim. Kwota, o którą się ubiegamy wynosi 10 mln euro. Wszystkie miasta, które przeszły do II etapu, mają zagwarantowane 100 tys. zł na zadania związane z poprawą dostępności dla osób o ograniczonych możliwościach (niepełnosprawni, dzieci, kobiety w ciąży , osoby starsze itd.).

Zarys złożonego projektu pn. „Włocławek – miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” obejmuje wieloaspektowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców.

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta: Jestem dumny z efektów pracy Wydziału Rozwoju. Po ocenie merytorycznej wniosek Włocławka sklasyfikowany został na 6 miejscu, a konkurencja była ogromna. 255 miast zakwalifikowanych do Programu Rozwój Lokalny, 213 złożonych wniosków, 212 ocenianych i Włocławek w pierwszej 50 która przechodzi do II etapu na 6 miejscu! To jest wielka sprawa, a przede wszystkim ogromna szansa dla Włocławka. Zrobimy wszystko, by z tej szansy skorzystać maksymalnie.

Dla porównania na 212 miast, które zgłosiły swoje aplikacje: 6. Włocławek 112. Chełmno 151. Grudziądz 164. Inowrocław 198. Brodnica Program Rozwój Lokalny finansowany jest z Funduszy Norweskich i EOG, a wdrażany przez Ministerstwo Rozwoju.

K.M.

 

 

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji