fbpx
Wiadomości

Włamywacze przyłapani na gorącym uczynku.

Policjanci z Włocławka zatrzymali w piątek na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy kradli metalowe elementy z jednej z hurtowni w mieście. Mężczyźni sądzili, że w ciągu dnia nie zwrócą niczyjej uwagi i bez problemu wyniosą łupy. Czujność właściciela obiektu i sprawne działanie funkcjonariuszy pokrzyżowało im plany. Mieszkańcy Włocławka odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

W piątkowe popołudnie (04.10.2019) dyżurny włocławskich policjantów uzyskał informację o dwóch mężczyznach, którzy postanowili szybko i łatwo wzbogacić się cudzym kosztem. W celu realizacji swoich planów włamali się na teren jednej z hurtowni i dokonywali tam kradzieży.

Policjantów powiadomił o tym fakcie zaniepokojony właściciel, który dostrzegł penetrujących teren zakładu nieproszonych „gości”. Na miejscu szybko zjawili się nieumundurowani funkcjonariusze, którzy zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku. Policjanci odkryli, że mężczyźni wyrwali z zawiasów drzwi wejściowe do magazynu i wynosili stamtąd metalowe elementy do zaparkowanego nieopodal samochodu. W sumie dokonali kradzieży na kilka tysięcy złotych- informuje
st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

23-latek i 28-latek spędzili noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli od funkcjonariuszy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Informacja prasowa KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji