fbpx
Wiadomości

Wiceminister Anna Gembicka: Warto powiedzieć jednak o konkretach.Kolejne inwestycje we Włocławku i Chodczu ze wsparciem.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna cały czas się rozwija. W ramach działania nowej ustawy o Polskiej Strefie Inwestycji, w ostatnim czasie wydano aż trzy decyzje o wsparciu inwestycji w naszym regionie – dwie dotyczą Włocławka i jedna gminy Chodecz. 

Łącznie nakłady inwestycyjne wyniosą aż 457 122 250 zł. Decyzję o wsparciu we Włocławku otrzymały firmy: „Mez Technik” sp. z o.o., która planuje stworzyć 20 miejsc pracy, a jej nakłady inwestycyjne to 27 541 000 zł oraz Anwil S.A., który zadeklarował 24 miejsca pracy, chociaż łącznie inwestycja ma przyczynić się do powstania około 100 nowych miejsc pracy. Inwestycja Anwilu ma wynieść aż 429 160 000 zł.

Ostatnia firma, która otrzymała decyzję o wsparciu inwestycyjnym, to TOKU Projekt Zbigniew Topolski, a nakłady inwestycyjne wyniosą 421 250 zł. W ramach rozszerzenia działalności mają powstać 3 nowe miejsca pracy. Firma jest zlokalizowana w gminie Chodecz. 

Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka podkreśla, że zmiany, które weszły w życie w zeszłym roku pod hasłem „Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną” przynoszą rezultaty. 

Anna Gembicka:Warto powiedzieć jednak o konkretach – w samym województwie kujawsko-pomorskim w ciągu ostatnich 12 miesięcy wydano aż 16 decyzji o wsparciu inwestycji. Co najważniejsze, w naszym regionie w samym czerwcu i lipcu 2019 r. wydano aż 3 decyzje o wsparciu inwestycji – łącznie nakłady inwestycyjne wyniosą aż 457 122 250 zł. Oznacza to rozwój gospodarczy naszego regionu i nowe miejsca pracy. Jako wiceminister inwestycji i rozwoju bardzo się cieszę, że Kujawy korzystają z nowych możliwości i czekam na kolejne, oby jak największe inwestycje. Cały czas aktywnie wspieram Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz prowadzę rozmowy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w kwestii przyciągnięcia do naszego regionu inwestycji zagranicznych. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji