fbpx
Wiadomości

Weekend na włocławskich drogach – podsumowanie

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, a 19 innych zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Zatrzymaliśmy nietrzeźwego kierującego, który dodatkowo złamał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał 1,5 grama amfetaminy. Policjanci także zatrzymali jednemu kierującemu prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Podczas zakończonego weekendu (24-26.09.2021) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 20 zdarzeń drogowych, wśród których jedno okazało się wypadkiem drogowym.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.09.2021) przed godziną 13 na włocławskim odcinku autostrady A-1 w pobliżu miejscowości Kruszyn (gm. Włocławek). Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem kia jadąc w kierunku Gdańska zasłabł, co spowodowało że pojazd zjechał na pas zieleni i po uderzeniu w rów zatrzymał się. W wyniku zdarzenia 67-letni kierowca został zabrany z obrażeniami do szpitala. W sprawie zdarzenia prowadzone jest przez policjantów dochodzenie, które wyjaśni dokładne przyczyny wypadku.

Mundurowi podczas swojej służby zwracali także uwagę na inne popełniane wykroczenia. W jednym  przypadku brak zapiętych pasów bezpieczeństwa zakończył się dla 46-latka dużo poważniejszymi konsekwencjami. Do kontroli pojazdu doszło po godzinie 18 w centrum Włocławka w sobotę (25.09.2021), gdzie policjanci ruchu drogowego zauważyli kierującego fiatem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili przeprowadzić z nim rozmowę i zatrzymali do kontroli drogowej. Już na samym wstępie włocławianin przyznał się do złamania zakazu sądowego związanego z prowadzeniem  pojazdów, który obowiązuje go do kwietnia 2026 roku. Mundurowi w trakcie rozmowy wyczuli także  od 46-latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli mundurowi przy nim odnaleźli woreczek z białą substancją. Mieszkaniec Włocławka trafił do policyjnego aresztu, a policjanci ustalili, że zabezpieczoną substancją jest amfetamina o wadze 1,5 grama.

Na drugi dzień (26.09.2021) po wytrzeźwieniu mieszkaniec Włocławka usłyszał dwa zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających i jazdą w stanie nietrzeźwości, za które może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 46-latek po otrzymaniu dokumentacji sądowej usłyszy także zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast jeden z kierowców utracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Sprawdzona prędkość mazdy wykazała ponad 57 km/h więcej niż obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h. Pomiaru funkcjonariusze dokonali na ulicy Okrzei we Włocławku w niedzielę (26.09.2021) tuż po godzinie 9. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, oprócz utraty na trzy miesiące prawa jazdy 29-latek został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji