fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Weekend na włocławskich drogach i podsumowanie akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Włocławscy policjanci odnotowali podczas minionego weekendu dwa wypadki drogowe oraz dwadzieścia kolizji drogowych. Ponadto zatrzymali osiem praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących pojazdami odpowie przed sądem, gdzie może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w sobotę (19.09.2020) na skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Lipcowej w Lubieniu Kujawskim po godzinie 11.00. Policjanci wstępnie ustalili, że 62-latek jadąc motorowerem marko torq ulicą Lipcową na oznakowanym skrzyżowaniu nie zastosował się do znaku „STOP” i uderzył w bok pojazdu volvo. Samochód poruszał się ulicą Żeromskiego w kierunku ulicy Słonecznej. W wyniku zderzenia kierujący motorowerem został zabrany do szpitala.

Natomiast drugi wypadek wydarzył się na włocławskim odcinku autostrady A-1 w pobliżu miejscowości Kruszyn w niedzielę (20.09.2020) około godziny 21.00.

Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że 30-letni kierujący audi jadąc w kierunku Gdańska, po zakończonym manewrze wyprzedzania zmienił pas ruchu z lewego na prawy i uderzył w tył pojazdu marki peugeot. W wyniku uderzenia kierowca peugeota zjechał na pobocze i dachował. Dwie osoby z przewróconego pojazdu odniosły poważniejsze obrażenia i trafiły do szpitaliinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

W sprawie wypadków prowadzone są postępowania pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią okoliczności zdarzeń. Uczestnicy byli trzeźwi.  

Weekend to również działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu i miasta. W piątek (18.09.2020) włocławscy policjanci przeprowadzili „kaskadowy pomiar prędkości” jego głównym celem było sprawdzanie czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości poprzez skoncentrowanie kilku patroli na krótkich odcinkach drogi. Kierowca, po minięciu jednego patrolu, mógł więc spodziewać się kolejnego.

Podczas tych działań oprócz ręcznych mierników prędkości mundurowi wykorzystywali nieoznakowane pojazdy z videorejestratorami. Funkcjonariusze przeprowadzili tego dnia 185 kontroli, ujawniając 80 przypadków zbyt szybkiej jazdy. Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Wśród skontrolowanych w piątek kierowców znaleźli się również tacy, którym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Kierowcy przekroczyli prędkość o 53 i 57 km/h w obszarze zabudowanym. Oba przypadki odnotowaliśmy we Włocławku- st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Jednak to nie były wszystkie zatrzymane prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Przez sobotę (19.09.2020 i niedzielę (20.09.2020) sześciu takich kierowców utraciło swoje prawa jazdy na okres 3-miesięcy. Pomiar prędkości wykonany przez policjantów ruchu drogowego wykazał u nich  przekroczenie dozwolonej prędkości od 52 km/h do nawet 79 km/h więcej niż obowiązujące kierowców ograniczenia.    

Przez trzy dni działań policjanci ujawnili także kierowców, którzy wsiedli do swoich pojazdów na tzw. podwójnym gazie i dodatkowo popełnili jeszcze wykroczenia drogowe.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w sobotę (19.09.2020) po godzinie 19.00. Policjanci poruszając się ulicą Stodólną na skrzyżowaniu z ulicą Okrężną zauważyli pojazd renault, którego kierowca przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Funkcjonariusze postanowili zweryfikować powód takiego zachowania i zatrzymali do kontroli pojazd. Już podczas pierwszego kontaktu z kierowcą wyczuli od niego silną woń alkoholu. Urządzenia do badania zawartości alkoholu tylko potwierdziło ich podejrzenia. Okazało się że 30-letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci sporządzili dokumentację i włocławianin musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Natomiast w niedzielę (20.09.2020) tuż po północy patrol drogówki zauważył na parkingu przy „Hali Mistrzów” pojazd kręcący tzw. „bączki”. Kiedy podjechali kierowca renault tłumaczył, że chciał wypróbować auto. Jednak to nie było to jego jedyne przewinienie i oprócz stworzenia zagrożenia swoją jazdą dla innych, nie posiadał on uprawnień do prowadzenia pojazdów, a także prowadził pojazd mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejne przewinienia dotyczyły stanu technicznego auta i braku obowiązkowego ubezpieczenia. Za wszystkie swoje przewinienia mieszkaniec Włocławka odpowie przed sądem, natomiast za brak wymaganego ubezpieczenia mundurowi sporządzili wniosek od UFG.

Ostatni z zatrzymanych w ten weekend nietrzeźwych kierujących spowodował w niedzielę (20.09.2020) kolizję drogową z innym pojazdem. Do zdarzenia doszło na drodze k-62 w m. Kosinowo (gm. Włocławek) po godzinie 15.00.

Policjanci na miejscu ustalili, że 69-letni kierujący daewoo jadąc od strony Kosinowa przejeżdżając przez drogę k-62 nie dostosował się do znaku ustąp pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z dacią jadącą w stronę Włocławka. Dacia dodatkowo po zjechaniu z drogi uderzyła w drzewo. Przeprowadzone badanie trzeźwości uczestników wykazało, że kierowca dacii był trzeźwy, natomiast prowadzący daewoo miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu mieszkaniec Warszawy odpowie przed sądemst. sierż. Tomasz Tomaszewski

W każdym przypadku ujawnionej jazdy w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym materiały z postępowań trafiają do sądu, gdzie kierowcy muszą się liczyć z wysokimi grzywnami oraz karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.    

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji