fbpx
Wiadomości

Weekend na drogach Włocławka i powiatu

W miniony weekend (01-03.10.21) policjanci odnotowali na drogach naszego regionu 2 wypadki drogowe i 14 kolizji. Ponadto mundurowi zatrzymali 13 praw jazdy kierującym, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym oraz namierzyli 7 nietrzeźwych kierujących. Podczas ostatniego weekendu (01-03.10.21) na drogach Włocławka i powiatu doszło do 2 wypadków drogowych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Pierwszy wypadek miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę (02/03.10.21) na skrzyżowaniu ulic Kapitulnej i Wysokiej. Zderzyły się tu pojazd mercedes kierowany przez 25-latka z volkswagenem kierowanym przez 71-latkę. W wyniku tego zdarzenia obrażeń powyżej dni 7 doznały kierująca i pasażerka drugiego auta. Z kolei kierowca mercedesa trafił do policyjnego aresztu, gdyż wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę (03.10.21) około godziny 16.30 w Czerniewicach (gm. Choceń). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 46-letni kierowca toyoty nieprawidłowo wykonał manewr skrętu i doprowadził do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku motocyklem kawasaki. W efekcie tego zdarzenia obrażeń powyżej dni 7 doznał 34-letni motocyklista. Policjanci ustalili, że kierujący byli trzeźwi. Obecnie trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku.

Niestety nie zabrakło kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem mundurowi namierzyli 7 nietrzeźwych kierujących, z czego 4 prowadziło pod wpływem alkoholu pojazd mechaniczny, a 3 jechało rowerem. Kierujących pojazdami czeka teraz rozprawa w sądzie,  a grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Z kolei nietrzeźwi rowerzyści ukarani zostali mandatami karnymi.

Miniony weekend to również 13 zatrzymanych praw jazdy za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie był 21-letni kierowca audi, u którego na Alei Królowej Jadwigi we Włocławku pomiar wykazał 139 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. W 2 przypadkach sprawy zostaną skierowane do sądu, natomiast pozostałych 11 kierujących już zostało ukaranych przez policjantów mandatami karnymi.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji