fbpx
Testowy baner
Wiadomości

We Włocławku skorzystamy z programu: Profilaktyka 40 Plus

Od 1 lipca 2021 r. każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzymał jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Listę realizatorów programu w naszym regionie publikuje Narodowy Fundusz Zdrowia Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki w Bydgoszczy: NFZ Bydgoszcz

We Włocławku są to: Vitalabo Laboratoria Medyczne przy ul. Kilińskiego 7A/1A (tel. 880 511 990)  i ul. Matejki 7/9 (tel. 880 282 393) oraz Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych przy ul. Wyszyńskiego 21A (tel. 54 416 53 73).

Warto pamiętać, że wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Żeby się zapisać, wystarczy wypełnić ankietę umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta. Po wypełnieniu ankiety zostanie wygenerowane e-skierowanie. Aby wykonać określony pakiet badań, należy zgłosić się z dowodem osobistym do placówki, która realizuje program. Wyniki badań będą dostępne na IKP lub w miejscu, w którym przeprowadzono badania. 

Osoby, które nie korzystają z IKP, mogą uzyskać e-skierowanie na badania za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod numerem telefonu 22 735 39 53.

Więcej na ten temat: Profilaktyka 40 Plus Ministerstwo Zdrowia

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji