fbpx
Wiadomości

We Włocławku nie będzie nauki do 19.30 -uspokaja Barbara Moraczewska zastępca prezydenta.

Już niedługo uczniowie pożegnają się z wakacjami, a… przywitają ze szkołą.W przestrzeni medialnej pojawiają się informacje,iż w niektórych miastach nauka trwać będzie do późnych godzin wieczornych (19.30). We Włocławku na pewno, nie będzie takiego czarnego scenariusza.

Zastępca prezydenta Barbara Moraczewska uspokaja uczniów i rodziców, we Włocławku nie będzie nauki do 19.30, sytuacja jest w pełni opanowana, a plan zajęć dla włocławskich placówek jest w trakcie przygotowania…

Barbara Moraczewska: Na ten moment nie przewidujemy dwuzmianowości we włocławskich szkołach. Nauka będzie się odbywała w naszych placówkach na jedną zmianę. Możemy uspokoić wszystkich rodziców, że ich dzieci będą wracały do domów o przyzwoitej porze- najpóźniej zajęcia będą kończyły się w granicach godz. 15:30. Staraliśmy się tak dostosować wszystkie placówki edukacyjne, żeby była to jedna zmiana.

Włocławski samorząd podjął wszelkie starania i wprowadził wiele rozwiązań, aby nauka nie trwała do późnych godzin wieczornych.

Barbara Moraczewska: Staraliśmy się duże sale dydaktyczne niekiedy podzielić na dwie mniejsze,ze względu na mniejsze klasy.Kolejnym rozwiązaniem jest dostosowanie pomieszczeń, które nie były wykorzystane w szkołach również na sale dydaktyczne. Także i część sal, które do tej pory w placówkach były przeznaczone na inne pomieszczenia, teraz są salami dydaktycznymi po to, żeby właśnie dzieci z naszego miasta uczyły się tylko w ramach jednej zmianowości.

Kinga Maślanka

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji