fbpx
Wiadomości

Warsztaty ,,Fajansowy design” już w niedziele! Uczestnicy stworzą formy filiżanki i własne kubistyczne wzory

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w najbliższą niedzielę, 10 lipca br. dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „JAN SOWIŃSKI (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”.

„Fajansowy design” to zajęcia inspirowane twórczością Jana Sowińskiego — artysty, grafika i ceramika. Ich celem jest m.in. wprowadzenie w niezwykły świat sztuki włocławskiego fajansu będącego podłożem do stworzenia własnego projektu.

Podczas kreatywnych warsztatów „Fajansowy design”, uczestnicy dowiedzą się, jak czerpać inspiracje z zewnątrz oraz jak szybko wygenerować wartościowe pomysły. Zagadnienia typu: kubistyczne wzory, kobaltowe kolory, Ośrodek Wzorcujący, postać Jana Sowińskiego i Włocławska Fabryka Fajansu pogłębią naszą wiedzę na temat historii miasta związaną z przemysłem ceramicznym.

Uczestnicy w części praktycznej wykonają dwa zadania, pierwsze polegać będzie na stworzeniu kubistycznego wzoru, na karcie zawierającej przedstawienie naczynia fajansowego projektu Jana Sowińskiego za pomocą farb, wycinanek, szablonów i kredek. Drugie natomiast to wykonanie formy przestrzennej filiżanki, która zostanie wycięta z przygotowanych wcześniej szablonów, a następnie za pomocą kredek, udekorowana tradycyjnym kwiecistym wzorem fajansowym.

Warsztaty odbędą się w Zbiorach Sztuki, ul. Zamcza 10/12 o godz. 11.00.

Obowiązują zapisy – Kalina Ciesielska, tel. 54 232 30 01.

Koszt: bilet wstępu 10 zł od każdego uczestnika.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji