fbpx
Wiadomości

,,W moim domu nic się nie marnuje” – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich!

W ramach kampanii ,,Nasz Klimat” Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Głównym zadaniem konkursowym dla uczestników jest opisanie ekologicznych praktyk przyczyniających się do ochrony klimatu, które można zastosować w domu.

Prace konkursowe można zgłaszać do 22 lipca. Konkurs ma na celu zwiększenie popularności ekologicznych zachowań w domu i świadomości ekologicznej w odniesieniu do indywidualnych działań na rzecz ochrony środowiska.

To, co dziś modnie nazywamy zero waste, kiedyś kojarzone było ze zwykłą gospodarnością, a prym w tej dziedzinie wiodły dobrze zorganizowane panie domu. Dlatego do udziału w naszym konkursie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich. Zasady są proste – wystarczy przygotować krótki opis Waszych dobrych praktyk. Chcemy, aby zasady panujące w polskich domach stały się źródłem inspiracji, a aktywni członkowie Kół Gospodyń Wiejskich podzielili się swoją wiedzą nie tylko z najbliższymi, ale i z szerszym gronem odbiorców – mówi Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska.

Co należy zrobić?

Uczestnicy konkursu muszą opisać podejmowane działania, które powinno się wprowadzić do codziennego życia w domu, aby chronić klimat, np. oszczędzanie wody i energii elektrycznej czy niemarnowanie jedzenia. W zgłoszeniu do konkursu powinno się również znaleźć wyjaśnienie rezultatów jakie daje stosowana ekopraktyka oraz powody, dla których została wprowadzona.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody:

  1. Miejsce – 9 500 zł,
  2. Miejsce – 6 500 zł,
  3. Miejsce – 3 000 zł.

Więcej informacji na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zasady Konkursu.

Fot. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji