fbpx
Wiadomości

Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!

Jesienią i wiosną policjanci odnotowują zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Pamiętajmy zatem o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach biegnących przez tereny leśne, gdyż zderzenie z jeleniem, czy dzikiem może być tragiczne w skutkach!

Jadąc przez las musimy być przygotowani na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia na jezdnię. Ryzyko to wzrasta zwłaszcza wiosną i jesienią, szczególnie w godzinach porannych i wieczornych. Od początku września włocławscy policjanci odnotowali na drogach naszego regionu kilkanaście tego typu zdarzeń.

Musimy zatem pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i nie lekceważeniu znaków ostrzegających nas o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt. Podróżując w rejonie lasów, łąk, czy pól zwolnijmy i bacznie obserwujmy pobocze drogi.

Pamiętajmy, że zwierzęta często przemieszczają się w grupach i za jednym osobnikiem mogą przebiec przez jezdnię kolejne.
Jeśli, pomimo zachowania ostrożności, dojdzie do zderzenia ze zwierzyną, należy zabezpieczyć miejsce: włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy i wezwać służby. Nie powinniśmy zbliżać się do zwierzęcia, gdyż może być ono agresywne i nas zaatakować.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji