fbpx
Wiadomości

UWAGA KONKURS „Gęsina na Św.Marcina”. Wygraj gęś od marszałka!

Trwa doroczna kampania „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Tradycyjnie w konkursach organizowanych przez lokalne i regionalne media mieszkańcy województwa mogą wygrać gęsie tuszki (w tym roku jest ich 2019), których fundatorem jest marszałek Piotr Całbecki.

Tradycyjnie dla mieszkańców naszego regionu marszałek Piotr Całbecki przeznaczył świeże gęsie tuszki z Kołudy Wielkiej, które będą daniem głównym na świątecznym, rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada. W tym roku jest ich 2019. Gęsi można wygrać w konkursach organizowanych i ogłaszanych przez regionalne i lokalne media.Wartość każdej tuszki to około 150 złotych.

Do organizacji konkursu przyłączyło się 58 lokalnych i regionalnych redakcji. Na łamach gazet, w programach telewizyjnych i radiowych, a także na portalach internetowych trwają zabawy, w których nagrodami są świeże gęsie tuszki.

Gęsie tuszki będą dostarczane laureatom do miast: Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Chełmża, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Lipno, Mogilno, Nakło, Radziejów, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Świecie, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Włocławek, Żnin – samochodami-chłodniami.

Gęsie tuszki to nie wszystko. Dla mieszkańców regionu, jak co roku, Urząd Marszałkowski w Toruniu przygotował także konkursy gęsinowe. Dla najmłodszych będzie to konkurs plastyczny, w którym do wygrania m.in. przybory plastyczne, gry i gadżety elektroniczne. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl (od 21 października).

Dla całych rodzin Urząd Marszałkowski w Toruniu przygotował konkurs na relacje ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej. Na zwycięzców czekają m.in. zestaw rowerów i sprzęt gospodarstwa domowego. Szczegóły na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu od 7 listopada.

11 listopada Organizatorzy konkursów zapraszają do rodzinnego ucztowania przy stole z gęsiną w roli głównej.

Tak jak wzorem lat ubiegłych do zwycięzców zostaną wysłane vouchery na odbiór gęsi na adresy domowe.Wysyłka voucherów rozpocznie się 9 października.

Portal Tu Włocławek wyłoni 10 zwycięzców, którzy 9 listopada będą mogli odebrać gęsie tuszki we Włocławku.

PYTANIE KONKURSOWE: Dlaczego gęś jest najlepsza na Św Marcina?

Odpowiedzi należy wysłać na adres redakcja@tuwloclawekpl.wpcomstaging.com do 3 października do godz.8.00. Należy również podać imię i nazwisko, adres korespondencyjny, na który zostanie wysłany voucher, miasto odbioru gęsi i numer telefonu.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji