fbpx
Wiadomości

Urządzenie siłowni zewnętrznej przy ul. Zaułek w Brześciu Kujawskim dobiega końca.

Dla uśmiechu najmłodszych sukcesywnie powstają kolejne place zabaw z elementami siłowni zewnętrznej. Już wkrótce powstanie siłownia zewnętrzna oraz kolorowy plac zabaw przy ul. Zaułek. Prace remontowe dobiegają końca. Aktualnie trwa montaż urządzeń.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych zainstalowane zostało ogrodzenie placu, a także system monitoringu. Inwestycja realizowana jest w ramach przyznanej przez Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego dotacji celowej w związku z projektem „Urządzenie siłowni zewnętrznej przy ul. Zaułek w Brześciu Kujawskim” w wysokości 30 000 zł na dofinansowanie działań inwestycyjnych w ramach drugiej edycji projektu „Kujawsko – Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”

Burmistrz Tomasz Chymkowski: Mamy nadzieję, że przygotowane place zabaw staną się miejscem do beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych zabaw najmłodszych.

Program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” to element realizowanego od lat marszałkowskiego Programu Rozbudowy Bazy Sportowej w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Ma on likwidować „białe plamy” na sportowej mapie regionu. Wsparcie ze środków unijnych, budżetu województwa, a także ministerialnego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zostało do tej pory przeznaczone na budowę setek małych i dużych obiektów sportowych – orlików, hal sportowych, basenów i boisk.

Marszałek Piotr Całbecki :Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie niewielkich obiektów o różnym przeznaczaniu. Powstaną tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by budowa takiej infrastruktury była odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji