fbpx
Testowy baner
Tylko TU Wiadomości

Ul. Piwna pierwszym włocławskim woonerfem (WIDEO)

Kończą się prace na ulicy Piwnej gdzie powstanie woonerf czyli przestrzeń łącząca funkcje deptaku, parkingu i miejsca spotkań dla mieszkańców. Inwestycja ta kosztowała 2 miliony złotych. Woonerf ma łączyć park Sienkiewicza z Przystanią nad Wisłą oraz bulwarami.

Ulica Piwna ma zachować funkcje komunikacyjną od ul.Wyszyńskiego będzie drogą jednokierunkową. Znajdują się na niej nowe miejsca do siedzenia , które umieszczone są pod żaglami mającymi dawać cień. Woonerf wyposażony jest także w miejsce postojowe dla włowerów oraz miejsce postojowe zwane kiss&ride czyli parking służący do krótkiego postoju. Na ulicy pojawiła się też nowa roślinność w przyszłości ma znaleźć się tam także miejsce zabaw dla dzieci. Oświetlenie ma nawiązywać do tego z parku Sienkiewicza.

Woonerfy są bardzo popularnymi ulicami w Holandii, w Polsce pierwszy woonerf powstał w Łodzi w 2014 roku. Włocławska ulica Piwna nie będzie jednym woonerfem w mieście, plan przebudowy 3-go maja, zakłada że i on stanie się takim miejscem.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji