fbpx
Wiadomości

Uczniowie z ,,Długosza” odwiedzili włocławską komendę!

Komenda Miejska Policji we Włocławku jest chętnie odwiedzana przez grupy szkolne i przedszkolne. Tym razem gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, którzy z zainteresowaniem słuchali o tajnikach policyjnej służby.

Jako pierwsza zawitała w komendzie klasa szósta z włocławskiego „Długosza”. Natomiast następnego dnia wizytę złożyli nam pierwszoklasiści tej szkoły. Zarówno jedna, jak i druga grupa miała możliwość poznania pracy policjantów „od kuchni”.

Na uczniów czekały policyjne radiowozy, quady i motocykle, za których kierownicami chętnie zasiadali. Mogli też obejrzeć pokazy umiejętności policyjnych psów służbowych i posłuchać do jakich zadań wykorzystywani są czworonożni funkcjonariusze.
Nie zabrakło też dawki wiedzy kryminalnej. Obie grupy poznały wyposażenie walizki technika kryminalistyki i na własne oczy zobaczyły jak wygląda zabezpieczanie śladów linii papilarnych na miejscu przestępstwa.

Najmłodsi mieli również okazję osobistego spotkania z szefem włocławskich policjantów insp. Maciejem Sadowskim. Komendant opowiedział o swojej drodze zawodowej i wyraził radość z tak miłej wizyty w komendzie . Na pamiątkę każdy pierwszoklasista otrzymał policyjną „odznakę”.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji