fbpx
Wiadomości

Uczniowie “Budowlanki” na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego.

Zespół Szkół Budowlanych jest aktywnym uczestnikiem programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego. Od wielu lat w ZSB działa Klub Europejski pod opieką Joanny Wiewiórskiej i Doroty Danielewskiej.

Już po raz kolejny szkoła uzyskała tytuł Ambasadora PE jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim. Wynikiem aktywności młodzieży było wyznaczenie szkoły do reprezentowania Polski na posiedzeniu młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Youth Parliament w Brukseli w dniu 19.11.2018.

Wraz z młodzieżą z całej Europy uczniowie z dwóch szkół Polski (ZSB Włocławek i ZSP Kluczbork) uczestniczyli w posiedzeniu plenarnym parlamentu, brali udział w pracach komisji tematycznych (dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, ochrona środowiska, możliwości kształcenia, przedsiębiorczość i inne). Na drodze debaty i głosowania wspólnie wypracowali rozwiązania, które odebrał od nich vice przewodniczący Parlamentu Europejskiego Ramon Luis Valcarcel  i skierował je do dalszych prac w „dorosłym” PE.

Uczniowie odebrali doskonałą lekcję demokracji, prawodawstwa, tolerancji i otwartości oraz doskonalili swoją znajomość języków obcych.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji