fbpx
Wiadomości

Uciekał przed policjantami bojąc się konsekwencji jazdy bez uprawnień.

Włocławscy policjanci zatrzymali 25-latka, który jechał ulicą Wojskową we Włocławku pojazdem bez włączonych świateł. Podczas próby zatrzymania nie reagował na dawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe oraz łamał przepisy ruchu drogowego, a na końcu uderzył w słup.

Okazało się, że powodem takiego zachowania włocławianina był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, a za złamane przepisów ruchu drogowego wysoka kara grzywny.

27 stycznia około godziny 19:30 policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego przy ulicy Wojskowej we Włocławku zauważyli forda jadącego bez włączonych świateł mijania.

Na próbę zatrzymania do kontroli kierujący zaczął uciekać. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował on dalszą ucieczką ulicą Barską, gdzie złamał kolejny przepis i wjechał na skrzyżowanie ulicy Barskiej z Polną na czerwonym świetle. Trochę dalej podczas próby skrętu w ulicę Płocką stracił panowanie nad pojazdem uderzając w słup energetyczny. Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń i po badaniach trafił na komendę. Zatrzymanym okazał się 25-latek, a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew w celu ustalenia czy nie jechał on pod wpływem środków odurzających. Powodem ucieczki mógł być brak uprawnień do kierowania pojazdami- informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Po zebraniu całości materiału w sprawie policjanci przesłuchają 25-latka, który usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli pomimo dawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, za co może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli po badaniu krwi się okaże, że prowadził on pojazd pod wpływem środków odurzających to za to również odpowie. Dodatkowo włocławianin przed sądem będzie musiał się wytłumaczyć z popełnionych wykroczeń drogowych m.in. spowodowania kolizji drogowej, jazdy w bez uprawnień i wjechania na skrzyżowanie pomimo czerwonego sygnału na sygnalizatorze dla jego kierunku ruchu. Za te wszystkie wykroczenia może mu grozić wysoka kara grzywny.    

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji