fbpx
Testowy baner
Wiadomości

UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI, BO NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Po kilkuminutowym pościgu mundurowi zatrzymali 18-latka ustalając powód takiego zachowania. Jak się okazało, prowadził on pojazd bez uprawnień i bał się mandatu. Jednak wobec niewykonania poleceń funkcjonariuszy do niezwłocznego zatrzymania się, będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj (21.07.21) po 11.00 w Szpetalu Górnym (gm. Fabianki). Policjanci z Włocławka, podczas kontroli prędkości jadącego motocykla zmierzyli, że porusza się on w obszarze zabudowanym o 69 km/h więcej niż obowiązująca kierowcę „pięćdziesiątka”. Kiedy funkcjonariusz dał sygnał do zatrzymania się, kierujący nagle przyśpieszył i odjechał. Mundurowi  podjęli pościg informując o nim dyżurnego i inne patrole w okolicy. Jadąc za motocyklem cały czas dawali sygnały świetlne i dźwiękowe, na które kierowca nie reagował. W pewnym momencie utracili kontakt z pojazdem, jednak po chwili otrzymali informację o zatrzymaniu w miejscowości Fabianki, na terenie kompleksu leśnego, opisanego motocykla i kierowcy przez policjantów z tamtejszego posterunku.  

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości młodego kierowcy, które wykazało, że był on trzeźwy. Policjanci z ruchu drogowego ustalili, że powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami i 18-latek bał się otrzymania mandatu. Nie przypuszczał jednak, że za niezatrzymanie się do kontroli, pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mogą mu teraz grozić dużo poważniejsze konsekwencje. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze tego samego dnia 18-latek usłyszał zarzut związany z niezatrzymaniem się do kontroli i kontynuowania dalszej jazdy, pomimo dawanych przez policjantów mu sygnałów uprzywilejowania. Nie uniknie on także wysokich mandatów karnych za przekroczenie prędkości o 69 km/h w obszarze zabudowanym oraz za prowadzenie motocykla bez uprawnień.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji