fbpx
Wiadomości

Tysiące euro dla firm- na rozwój eksportu. Można pozyskać nawet 200 tysięcy euro.

Rusza kujawsko-pomorski Fundusz Eksportowy, oferujący granty dla przedsiębiorstw na rozwój handlu i współpracy międzynarodowej. Jedna firma może pozyskać na ten cel nawet 200 tysięcy euro, czyli prawie 900 tysięcy złotych. Wsparciem z Regionalnego Programu Operacyjnego dysponuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Granty trafią między innymi na udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz zwiedzających, a także na organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych.

Można też je wykorzystać na zakup usług doradczych w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych, wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów, a także adaptację produktów, usług, procesów i wzornictwa do norm i wymagań zagranicznych rynków.

Wsparcie trafi też na pomoc w opracowaniu strategii dla startujących eksporterów – wartość dofinansowania usługi doradczej na opracowanie strategii internacjonalizacji to maksymalnie 30 tysięcy złotych.

Nabór wniosków o wsparcie dotyczące opracowania strategii planowany jest na przełomie grudnia i stycznia.

Nabory wniosków dotyczące udziału w targach i zakupu usług doradczych zaplanowano na marzec 2019 roku. Projekty będzie można realizować 24 miesiące, jednak nie dłużej nie do końca maja 2021 roku.

K.M.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji