fbpx
Lifestyle Wiadomości

Tym happeningiem chcą powiedzieć “depressiOFF”

W dniach 12- 18 listopada włocławscy licealiści zapraszają do przyłączenia się do happeningu przyczyniającego się do łamania tabu krążącego nad chorobą, jaką jest depresja.

Happening jest organizowany przez grupę licealistów tworzącą projekt społeczny „depressiOFF” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Jest to projekt mający na celu łamanie tabu krążącego nad chorobą, jaką jest depresja. Ponadto twórcy chcą zachęcać innych, aby ci głośno mówili o problemach dotyczących depresji, a także mają za cel uświadamianie ich, jak ważne są wizyty u lekarza, pomoc osobom dotkniętym chorobą, a także co można zrobić, aby poczuły się one lepiej.

Happening odbywać się będzie w dniach od 12.11 do 18.11. 

Polega on na napisaniu na kartce tego, co już od dawna nosimy w sobie, czegoś, czego nie mamy komu powiedzieć lub nie powiedzieliśmy, chociaż bardzo chcieliśmy. Po prostu tego, co nam w duszy gra i co chcielibyśmy z siebie wyrzucić. Taką kartkę przez nadchodzący tydzień można zawiesić na gałęzi drzewa na Placu Wolności. Zupełnie anonimowo, szybko i za jednym zamachem można pozbyć się wszystkich niewypowiedzianych słów, jakie zalegają komuś w sercu.

Akcja ma też drugą stronę – tych, których rozpiera szczęście, organizatorzy zapraszają, aby podzieli się swoją inspirującą historią lub cytatem, który dodaje im motywacji. Oni również mogą zawiesić swoją kartkę – wystarczy jej po prostu nie zginać, aby każdy, kto podejdzie, mógł ją przeczytać. W ten sposób możemy dzielić się radością z innymi i sprawiać, że na ich twarzy też zagości uśmiech.

Jest to pierwszy happening tworzony w ramach tego projektu, ale wcześniejsze działania grupy  w sieci można znaleźć na Facebooku  POD ADRESEM

*źródło: Projekt społeczny „depressiOFF”

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor prowadząca ARTax Media Włocławek

 

Polecamy