fbpx
Wiadomości

Turyści będą mogli zobaczyć legendarne ,,włocławki” w Interaktywnym Centrum Fajansu! Kiedy zakończy się budowa?

W zabytkowych budynkach u zbiegu ulic: Żabiej i Królewieckiej powstaje Interaktywne Centrum Fajansu, które połączy w sobie funkcje edukacyjne i wystawiennicze. Zwiedzający poznają historię fajansu i niezwykłych kobaltowych wzorów; dowiedzą się, jakie są tajniki produkcji zwłaszcza, że obecnie zainteresowanie fajansem rośnie, podobnie jak nowe pokolenia pasjonatów tej sztuki.

Powstające Centrum Fajansu będzie atrakcyjnym miejscem również dla turystów, którzy będą mogli wygodnie, w jednym miejscu zobaczyć legendarne „włocławki”. A jakie rzeczy domowego użytku mogą być stworzone z fajansu? Oprócz talerzy, filiżanek, dzbanków, deseczek, misek i innych licznych artykułów przydatnych w kuchni, czas odmierzają fajansowe zegary, a widniej w domu robi się dzięki fajansowym lampkom i żyrandolom. Propozycji jest bez liku!

Wykonawcą prac obejmujących budowę Interaktywnego Centrum Fajansu oraz aranżację wnętrz i zakup wyposażenia ICF, jest konsorcjum włocławskich firm: KA-BO Karol Borkowski i Zakład Budowlany MS-BUD. Budowa zakończy się w listopadzie 2022 r.

Wartość zadania wynosi 17 899 999,35 zł. Przypomnijmy, iż na jego realizację Urząd Miasta Włocławek uzyskał 11 082 186,81 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji