fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Trzy dni zmagań, czterdzieści konkurencji, ponad pięciuset zawodników- tak będzie już za miesiąc we Włocławku.

Trzy dni zmagań, czterdzieści konkurencji, ponad pięciuset zawodników – to najważniejsze liczby 96. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, za miesiąc rozpoczną się we Włocławku. Dla większości polskich zawodników to główna impreza w tym sezonie.

Impreza, organizowana w setną rocznicę pierwszych w historii lekkoatletycznych mistrzostw Polski, odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia 2020 r. na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym we Włocławku.Na starcie pojawi się cała polska lekkoatletyczna czołówka.

Mamy nowoczesny i profesjonalny stadion, który kilka lat temu został zmodernizowany. Dziś jest częścią większego kompleksu, w skład którego wchodzą m.in. dwie hale sportowe, basen, korty tenisowe i boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wierzymy, że zapewnimy gwiazdom polskiej lekkoatletyki najlepsze z możliwych warunków, a sportowcy dadzą Włocławkowi wielkie, niezapomniane widowiskomówi prezydent miasta Marek Wojtkowski.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek, 28 sierpnia 2020 r. o godz. 15.10 biegami eliminacyjnymi na 100 metrów mężczyzn i kobiet. Na godz. 16 zaplanowano ceremonię otwarcia, a już pierwszego dnia rozdanych zostanie dwanaście kompletów medali – w biegach na 100, 1500 i 3000 metrów z przeszkodami kobiet i mężczyzn oraz w trójskoku, skoku wzwyż i rzucie młotem kobiet i mężczyzn. Impreza zakończy się w niedzielę wieczorem biegami na 5000 metrów kobiet i mężczyzn.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji