fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Trzech kierujących na podwójnym gazie. Policja podsumowała weekend.

Od piątku (26.06.2020) do niedzieli (28.06.2020) na terenie miasta i powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Niestety w 3 przypadkach mundurowi zatrzymali kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi z Włocławka wspierani przez grupę SPEED podczas pierwszego weekendu wakacyjnego dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego tak, aby wszyscy bez problemów dotarli do celu swojej podróży. Przez trzy dni policjanci ruchu drogowego nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 29 zdarzeń drogowych okazało się kolizjami.

W czasie działań policjanci na drogach zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili na tzw. „podwójnym gazie”. Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego przyczynił się świadek, który w piątek (26.06.2020) widząc zachowanie 47-letniego kierującego vw poinformował mundurowych z Chocenia. Kiedy policjanci dotarli na miejsce wyczuli silną woń alkoholu od kierowcy, a przeprowadzone badanie tylko potwierdziło ten fakt. Urządzenie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnego nieodpowiedzialnego kierowcę ujawnili policjanci ruchu drogowego w sobotę (27.06.2020) podczas kontroli drogowej w Lubrańcu na ul. Al. Lipowej. Jak się okazało badanie trzeźwości 27-letniego kierowcy vw wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Do ostatniego zatrzymania doszło w niedzielę (28.06.2020) w m. Czaple Nowe (gm. Lubień Kujawski), gdzie według zgłoszenia pojazd audi uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu policjanci z Posterunku Policji w Lubieniu Kujawskim zatrzymali 25-letnią kierującą, u której badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

W każdym przypadku mundurowi sporządzili dokumentację procesową i każdy z kierujących w stanie nietrzeźwości poniesie konsekwencje swojego zachowania. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast tylko jednego dnia (26.06.2020) policjanci z włocławskiej grupy SPEED zatrzymali trzem kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia w obszarze zabudowanym. W dwóch przypadkach na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku na ograniczeniu do 40 km/h w pobliżu oznakowanego przejazdu dla rowerów urządzenie pomiarowe wykazało przekroczenie prędkości o 59 km/h i 70 km/h. Natomiast na ulicy Krzywa Góra kierująca miała na liczniku podczas pomiaru 111 km/h tj. więcej o 61 km/h niż obowiązująca ją tam „pięćdziesiątka”.

Teraz każdy kierowca za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym  musi pożegnać się na 3 miesiące z prowadzeniem pojazdów. Dodatkowo wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, a konto punkowe wzbogaciło się im o 10.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji