fbpx
Wiadomości

Trwa urządzanie nowej-dawnej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej

W kwietniu 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła proces przenoszenia biblioteki głównej z tymczasowej siedziby przy placu Staszica do zmodernizowanego budynku przy ul. Warszawskiej. 150 tys. materiałów bibliotecznych, przede wszystkim książek i prasy oprawnej, zostało spakowanych w paczki i w maju konsekwentnie przewożono je do nowej siedziby. Był to pracochłonny proces, ponieważ wszystkie paczki wymagały właściwego oznakowania z dodatkowym podziałem na miejsce przeznaczenia.

1 czerwca bibliotekarze otrzymali klucze do budynku przy ul. Warszawskiej. Obecnie rozpakowują, układają i przygotowują zbiory do ponownego udostępnienia czytelnikom. Teraz paczki są rozpakowywane i trafiają na półki nowych regałów oraz do magazynowania zwartego. Wszystko zgodnie z UKD czyli Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną. Ponadto instalacji wymaga sieć komputerowa, tak by w niedalekiej przyszłości można było bez przeszkód udostępniać na zewnątrz materiały biblioteczne biblioteki głównej w oparciu o katalog elektroniczny. Wkrótce także rozpocznie się instalowanie sprzętu, w tym technologicznych nowinek, w takich działach jak: Mediateka, Strefa Dziecka, a także w sali kameralnej i sali konferencyjnej.

Otwarcie planowane jest na lipiec 2022 r. Informacja na ten temat: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza.

Zdjęcie ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji