fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Trwa nabór wniosków w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Do 30 września potrwa nabór wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Termin składania wniosków kończy się 30 września. Samorządowcy mają ostatnie dni na złożenie wniosków.

Do składania wniosków zachęca Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wszystkie samorządy mogą składać wnioski do 30 września 2020 roku. Jesteśmy po pierwszym etapie tego programu. Aż 6 miliardów złotych trafiło do polskich samorządów. W naszym województwie to kwota 330 mln zł. Drugi nabór to kolejne 6 miliardów złotych dla samorządów i zachęcam przedstawicieli  jednostek samorządu terytorialnego, aby wykorzystały tę szansęmówił Mikołaj Bogdanowicz.

 

Wnioski można składać za pośrednictwem  elektronicznej platformy usług administracji publicznej e-puap na adres skrytki podawczej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wszelkie informacje na temat Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych można uzyskać na uruchomionej przez Ministerstwo Rozwoju infolinii pod numerami telefonu 732 122 500 lub 22 484 84 84. Infolinia jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem Finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji