fbpx
Lifestyle

Trasy rowerowe we Włocławku, które musisz sprawdzić!

Sezon rowerowy tuż tuż, dni stają się coraz dłuższe oraz cieplejsze. Włocławek jako miasto, które walczy o tytuł rowerowej stolicy Polski może pochwalić się wieloma ścieżkami rowerowymi. Mamy mnóstwo ścieżek w mieście, ale znajdą się też trasy dla fanów dłuższych wycieczek. Włocławianie mają doskonałe warunki, żeby dojeżdżać do pracy rowerami, ale i również wybierać się na wycieczki rowerowe z rodziną czy znajomymi.

Włocławek – Kruszyn – Włocławek – jest to bardzo dobra trasa na wycieczki rowerowe z rodziną czy znajomymi. Długość drogi do pokonania licząc od centrum miasta do lotniska w Kruszynie i z powrotem wynosi około 18 km. Nie jest to zbyt długa trasa, więc początkujący rowerzyści przejadą ją bez problemu. Ścieżki prowadzą częściowo przez lasy i celem wycieczki jest lotnisko w Kruszynie.

Włocławek – Wieniec Zdrój – Włocławek – doskonała trasa rowerowa dla rodzin z nieco młodszymi dziećmi. Wyjeżdżając z centrum Włocławka do Wieńca Zdroju i z powrotem przejedziemy około 14 km. Do Wieńca jedziemy przez las co jest niewątpliwe dużym atutem, żeby po ciężkim tygodniu móc się dotlenić. W Wieńcu możemy zatrzymać się w jednym z licznych lokali albo w parku.

Włocławek – Rybnica – Włocławek – długość trasy jest zbliżona do długości trasy do Wieńca Zdroju i wynosi około 13 km, więc będzie to dobra alternatywa dla kogoś kto już był Wieńcu i szuka czegoś nowego. Ścieżka prowadzi przez las i celem podróży jest jezioro na Rybnicy. Na tej trasie możemy zażyć spokoju i świeżego powietrza.

Włocławek – Tama – Szpetal Górny – Most – Włocławek – jest to wycieczka nieco bardziej wymagająca ze względu, że czeka na nas stromy podjazd pod górę. Długość tej trasy to około 16 km. Wycieczka z pewnością będzie bardzo ciekawa z powodu punktów przez, które będziemy przejeżdżać, gdzie warto się zatrzymać. Po drodze mamy do dyspozycji punkt widokowy na tamie oraz punkt widokowy niedaleko mostu. Na sam koniec czeka nas szybki zjazd z góry dzięki czemu na pewno poczujemy wiatr we włosach i sporą dawkę adrenaliny.

Włocławek – Jezioro Wikaryjskie – Włocławek – kolejna bardzo dobra propozycja na wycieczki rowerowe. Długość trasy wynosi około 18 km. Cała trasa prowadzi przez las i do dyspozycji mamy nowo wyremontowaną ścieżkę rowerową. Zwieńczeniem jest jezioro i plaża na, której możemy rozłożyć koc i odpocząć. Wracać możemy tą samą ścieżką rowerową, lub jak chcemy urozmaicenia w drodze powrotnej to mamy do wyboru drogę przez Rybnicę.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji