fbpx
Wiadomości

Tragiczny weekend na drogach regionu

W miniony weekend (17-19.09.21) policjanci odnotowali na drogach Włocławka i powiatu 28 kolizji oraz zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Niestety doszło też do tragicznego wypadku na podwłocławskim odcinku autostrady A-1. Po przewiezieniu do szpitala zmarła 49-letnia pasażerka pojazdu alfa romeo, który uderzył w bariery ochronne. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  

Wypadek miał miejsce w sobotę 18 września po godzinie 9.00 w miejscowości Szewo na nitce autostrady A-1 w kierunku Łodzi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że  53-letni kierowca alfy romeo nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie  na pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Autem podróżowały trzy osoby, niestety jedna z nich, 49-letnia pasażerka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Obecnie prowadzone jest postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Miniony weekend to również trzej kierowcy zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości. W tym gronie niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni kierowca Iveco. Mundurowi zatrzymali mężczyznę na ulicy Ostrowskiej we Włocławku po sygnale od świadka, który widział jak ten zataczając się wsiada do samochodu i wykonuje przy bloku manewry . Badanie trzeźwości wykazało w organizmie kierującego 3,6 promila alkoholu. Wszyscy ci nieodpowiedzialni kierujący muszą liczyć się teraz z konsekwencjami prawnymi jazdy po pijanemu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci już zatrzymali im prawa jazdy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji