fbpx
Lifestyle

Top 5 miejsc do biegania we Włocławku

Bieganie w ostatnim czasie zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Staję się ono nie tylko treningiem mającym na celu zrzucenie zbędnych kilogramów czy poprawą kondycji, ale formą spędzania wolnego czasu, pasją czy czynnością dzięki, której możemy pozbyć się złych emocji po całym dniu i poprawić sobie nastrój. Przedstawiamy nasze top 5 miejsc do biegania we Włocławku.


Bulwary – włocławskie bulwary to z pewnością idealne miejsce nie tylko na spacer czy wycieczke rowerową, ale także wspaniała propozycja dla ludzi kochających bieganie. Trasa na bulwarach charakteryzuje się płaskim i szerokim chodnikiem, więc nie powinniśmy być narażeni na kontuzje. Ponadto mamy wspaniały widok na Wisłę oraz biegniemy przez piękny włocławski bulwar, co jest olbrzymim atutem. Długość bulwarów to nieco ponad 1 kilometr.

Aleja Królowej Jadwigi – jest to trasa szczególnie ciekawa dla ludzi, którzy traktują bieganie jako trening. Aleja Królowej Jadwigi należy do zwolenników nieco cięższych tras. Pojawiają się tam wzniesienia, które sprawiają, że Twój trening będzie bardziej intensywny, dzięki temu zyskasz lepszą formę i kondycje. Jednocześnie trasa charakteryzuje się szerokim chodnikiem i równą nawierzchnią.

Ścieżka od ronda Kokoszka do Michelina – znakomita trasa dla każdego biegacza w okolicy. Niedawno wyremontowana ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych z pewnością zachęca ludzi do biegania. Dodatkowym pozytywnym aspektem tej trasy jest fakt, że biegniemy przez las, dzięki czemu możemy oddychać świeżym powietrzem. Trasa prowadzi przez doły i pagórki co zwiększy intensywność naszego treningu.

Rybnica – lasy na Rybnicy to kolejne miejsce, które polecamy dla aktywnych biegaczy we Włocławku. Jest to bardzo popularne miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych w ciepłe dni. Swoje miejsce na Rybnicy niewątpliwie znajdą też biegacze. Lasy na Rybnicy są świetnym miejscem dla zwolenników lubiących biegać w spokoju, bez hałasu pojazdów, a ze śpiewem ptaków i szumem wiatru.

Ścieżka od Włocławka do Wieńca Zdroju – polecamy także trase biegnącą od Włocławka do Wieńca Zdroju. Na tej trasie mamy do dyspozycji wysokiej jakości nawierzchnie, a także trasa daje nam możliwość biegu w lesie dzięki czemu możemy oddychać świeżym powietrzem. W stosunku do przedstawionych już wyżej tras do biegania, trasa z Włocławka do Wieńca Zdroju jest długa co może być dobrym treningiem wytrzymałości.

Polecamy

1 komentarz

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: