fbpx
Wiadomości

To prewencyjna decyzja władz miasta, nie ma powodu do paniki! Ekonomik jeden dzień bez zajęć.

5 marca 2020 roku w godzinach przedpołudniowych szef Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Lipnie wydał komunikat, w którym starosta lipnowski, Krzysztof Baranowski informuje:

…Poddano ścisłej kwarantannie 4-osobową rodzinę mężczyzny z Dobrzynia nad Wisłą, który podróżował z Niemiec autokarem wspólnie z osobą obecnie przebywającą w szpitalu zakaźnym w Zielonej Górze, u której stwierdzono KORONAWIRUSA…

O godzinie 16.15 we włocławskim ratuszu odbył się briefing prasowy z udziałem zastępców prezydenta Barbary Moraczewskiej i Krzysztofa Kukuckiego ,podczas którego poinformowano o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku, w dniu 6 marca 202o roku, ponieważ:

Krzysztof Kukucki: Istnieje prawdopodobieństwo, iż uczeń włocławskiego „Ekonomika” mógł mieć kontakt z osobą z Dobrzynia, która została poddana kwarantannie. Zdecydowaliśmy wszelkie niebezpieczeństwo wykluczyć, podejmując taką prewencyjną decyzję. Zdrowie naszych mieszkańców jest najważniejsze. 

We Włocławku na dzień dzisiejszy nie stwierdzono przypadku zarażenia wirusem. To czy osoba z Dobrzynia jest zarażona czy też nie, pokażą badania.

Barbara Moraczewska: Kierujemy się bezpieczeństwem mieszkańców, a nasze działania są profilaktyczne. Nie chcemy wywoływać niepotrzebnej paniki.

Aktualne informacje związane z sytuacją zagrożenia koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, przekazane przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy:

Stan na dzień 05.03.2020 roku godzina 19.00 

  1. W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 1 nowe podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,
  2. Osoby hospitalizowane – 3,
  3. Osoby poddane kwarantannie – 12,
  4. Czynnym nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 75 osób z terenu województwa kujawsko-pomorskiego

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji