fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Tematyka wyssana z mlekiem matki nie pomogła. Zbonikowski odwołany z funkcji prezesa.

Pod koniec sierpnia br. Łukasz Zbonikowski były poseł PiS został prezesem Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych w Dęblinie należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowy, nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Po wygranym konkursie były już prezes mówił, że nie było mowy o jakichkolwiek koneksjach i układach politycznych, a sam on posiada predyspozycje do objęcia funkcji ponieważ…

Ojciec był wojskowym, uzbrojeniowcem w pułku inżynieryjno-saperskim, a cały Włocławek żył wojskiem. Można powiedzieć, że wyssałem tematykę z mlekiem matki…

Ale 7 września tematyka wyssana z mlekiem matki została zakończona…

Łukasz Zbonikowski został dziś odwołany przez radę nadzorczą – przekazała tvn24.pl Ilona Kachniarz, rzecznik Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Łukasz Zbonikowski był posłem PiS przez cztery kadencje. W 2019 roku postanowił  walczyć o mandat senatora. Założył Komitet Wyborczy   Patrioci i Samorządowcy. Jego konkurentem w okręgu nr 5 toruńsko- włocławskim był senator PiS Józef  Łyczak, który mandat zdobył ponownie – 60. 432 głosy, Zbonikowski głosów do senatu uzyskał 13.343.

Z ówczesnego startu Łukasza Zbonikowskiego do senatu nie był zadowolony prezes PiS Jarosław Kaczyński , który 19 września 2019 roku  w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej przy Placu Wolności podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości mówił:

Jarosław Kaczyński: Tak się jakoś zdarzyło, że w tym okręgu wyborczym i to już nie po raz pierwszy, ktoś nam sypie piasek w szprychy. Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości jest tylko jeden, senator, działacz polityczny, działacz Prawa i Sprawiedliwości, pan Józef Łyczak. Pan Zbonikowski po prostu tworzy szansę dla naszych przeciwników, działa na korzyść naszych przeciwników, tych, którzy chcą żeby Polska szła wstecz, z powrotem do postkomunizmu, z powrotem do niesprawiedliwości, do nadużycia, do rabunku, do tego wszystkiego z czym mieliśmy przez lata do czynienia. To musimy wiedzieć i mieszkańcy tego okręgu senackiego też muszą to wiedzieć. Głos na pana Zbonikowskiego to jest głos przeciw PiS i przeciw Polsce. Głos na pana Józefa Łyczaka to jest głos za dobrą zmianą.

Łukasz Zbonikowski nie otrzyma odprawy.Wygląda na to ,że niedoszły senator znów będzie musiał szukać pracy. W państwowych spółkach  raczej szanse na zatrudnienie są mało realne.

Kinga Maślanka

 

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji