fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Ta nominacja sprowadziła szkoły do poziomu skansenu- Młodzi Nowocześni o powołaniu ministra edukacji i nauki.

7 października na Placu Wolności odbyła się konferencja prasowa z udziałem członków Młodych Nowoczesnych- Aleksandry Wojciechowskiej uczennicy III LO i Macieja Słomskiego ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych.

Tematem spotkania z mediami był ogólnopolski protest organizowany przez Młodych Nowoczesnych i Nowoczesną w związku z powołaniem na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka,

Maciej Słomski, koordynator Młodych Nowoczesnych w regionie kujawsko-pomorskim, uczeń III klasy „Elektryka”: Taki minister to tragedia dla całej edukacji, a my jako Młodzi Nowocześni zdecydowanie mówimy temu NIE. Manifestując ten sprzeciw, mamy również na uwadze przyszłość- odbudowę edukacji na przestrzeni następnych lat, w duchu otwartości i tolerancji. Nowy minister podsyca nastroje, co prowadzi do wykluczeń wśród uczniów.Przejęcie obowiązków przez niego -to pogrzeb polskiej oświaty.
Młodzi Nowocześni z Włocławka zachęcają młodzież , aby w tym tygodniu (5-10 października) uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czarno, symbolizując tym…pogrzeb oświaty.

Aleksandra Wojciechowska uczennicy III LO: Nominację pana Czarnka można zdecydowanie nazwać policzkiem. To wielka krzywda i upokorzenie dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dla wszystkich ludzi starających się angażować w wykształcenie młodych ludzi. Szkoła powinna uczyć otwartości ,tolerancji, być miejscem do spokojnej i nie przymusowej refleksji. Aktualnie ta nominacja sprowadziła szkoły do poziomu skansenu. To robienie z każdej polskiej szkoły drugiego Kraśnika -bez dostępu do internetu, do informacji. 

Jak poinformowali organizatorzy konferencji, akcja na dzień dzisiejszy ma również odzew we włocławskich szkołach – w LMK, Zespole Szkół Elektrycznych i LZK.

Kinga Maślanka

https://www.facebook.com/watch/?v=656320788625225

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji