fbpx
Testowy baner
Region

Szukasz pomysłu na spędzenie majówki w plenerze? Sprawdź nasze propozycje

Lokalizacja: Zamek w Bobrownikach

Długi weekend majowy to świetna okazja do odpoczynku i relaksu na łonie natury. Co prawda w tym roku 1 maja wypada w sobotę, więc mamy zaledwie jeden dodatkowy dzień wolnego, a pandemia niestety ogranicza nasze możliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że warto wykorzystać ten czas jak najlepiej! Podpowiadamy kilka ciekawych miejsc w regionie, które z pewnością zasługują na pojawienie się w ,,majówkowych’’ planach.

Leśnictwo Przyborowo

Włocławek z każdej strony jest otoczony kompleksami leśnymi, jeziorami czy wyjątkowym obszarem wzdłuż rzeki Wisły. Możliwości na spędzenie wolnego czasu mamy wiele. Ciekawą opcją będzie spacer po malowniczym terenie w leśnictwie Przyborowo. Na całej długości znajdziemy tablice informacyjne i edukacyjne na przykład poruszające tematykę ekosystemu, czy gatunków drzew. Można również obserwować przyrodę z wieży widokowej lub po prostu usiąść na ławce i napawać się odgłosami natury.

Marina Zarzeczewo

Warto również odwiedzić włocławski port żeglarski – Marina Zarzeczewo. Szukający wytchnienia nad wodą na pewno nie będą rozczarowani. Wiślane widoki robią wrażenie, szczególnie podczas zachodu słońca. Długi spacer w takich okolicznościach z pewnością poprawi nasze samopoczucie.

Zamek w Bobrownikach

Dobrym pomysłem będzie także wycieczka śladami historii. Mowa tutaj o ruinach zamku w Bobrownikach położonych nad Wisłą. To niewątpliwie ciekawe miejsce na mapie naszego województwa, które warto odwiedzić.

Skoki

Kolejna propozycja to jezioro Skoki, które z pewnością znane jest wszystkim fanom wędkarstwa. Relaks na plaży lub pomoście to plan idealny!

Opuszczony Ośrodek

Ciekawe miejsce znajdziecie również nad jeziorem Lucieńskim. Mieści się tam opuszczony ośrodek wypoczynkowy, który charakteryzują trzy rotundy. Miłośnicy opuszczonych i tajemniczych miejsc będą zachwyceni. 

Śmiało można powiedzieć, że nasz region obfituje w ciekawe atrakcje turystyczne, a walory przyrodnicze robią wrażenie. Warto nimi wypełnić ,,majówkowe’’ plany. Wybór należy do Was!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji