fbpx
Wiadomości

Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddziale dziecięcy. Mamy odpowiedź szpitala

Dzisiaj, 5 października dostaliśmy informację od czytelnika, o informacji zamieszczonej na drzwiach szpitala która odsyła rodziców z dziećmi do innych placówek. Szpital nie zamieścił oficjalnej informacji na stronie, ani na oficjalnym Facebooku. Powodem zamknięcia oddziału rzekomo jest brak wolnych miejsc.

Nasza redakcja skontaktowała się z biurem dyrekcji włocławskiego szpitala. Dostaliśmy wiadomość, w której Zastępca Dyrektora lek. Iliya Iliev tłumaczy, że zaistniały stan rzeczy spowodowany jest za dużą liczbą pacjentów. Oddział zostaje zamknięty również z powodu protestu Zespołu Ratowników Medycznych. Lekarz Iliev zapewnia, że pacjenci dostają odpowiednią pomoc.

Odnosząc się do Państwa zapytania wskazujemy, że chwilowo w istocie nastąpiło czasowe wstrzymanie przyjęć na Oddział Dziecięcy Obserwacyjny, co w pierwszym rzędzie jest podyktowane brakiem miejsc, będącym następstwem znacznej liczby pacjentów. Wskazujemy również, że taki stan rzeczy jest efektem szeregu okoliczności, na które składa nie m.im. zwiększona ilość pacjentów transportowana po czasowym przestoju działania ZRM w skutek protestu tej grupy zawodowej. Pragniemy jednak dodać, że pacjenci na bieżąco mieli i mają udzielaną niezbędną pomoc, zaś w przypadku konieczności podjęcia czynności wymagających hospitalizacji  organizowany jest ich transport do alternatywnej jednostki- pisze Zastępca Dyrektora lek. Iliya Iliev,

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji