fbpx
Wiadomości

Szpital może czasowo wstrzymać pracę izby przyjęć

Wczoraj 7 października Wojewódzki Szpital Specjalistyczny poinformował, że z uwagi na ponowny przyrost pacjentów z objawami koronawirusa oraz osób zakażonych, izba przyjęć może zostać zawieszona.

Szpital informuje, że na izbie przyjęć mogą wystąpić chwilowe zakłócenia. Wstrzymanie działalności jest możliwe z powodu przyrostu pacjentów z COVID-19. W naszym rejonie niedawno kolejny szpital został przemianowany z powiatowego na covidowy co skutkuje napływem pacjentów z okolicznych miast i wsi.

Z uwagi na ponowny wzrost ilości pacjentów z COVID-19 trafiających do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku oraz zmianę kolejnego szpitala powiatowego w szpital covidowy, skutkujące zwiększonym napływem pacjentów z innych rejonów, mogą następować czasowe wstrzymania pracy Izb Przyjęć w sytuacji:1. Wykrycia u pacjenta w Izbie Przyjęć COVID-19, co wymaga relokacji pacjentów oraz dezynfekcji obszaru danej Izby Przyjęć;2. Wyczerpanie potencjału kadrowego lub łóżkowego, co uniemożliwia objęcie bezpieczną opieką kolejnych pacjentów do czasu wypisu wyleczonych;3. Jednoczasowego przebywania w Izbie Przyjęć ilości pacjentów wymagających opieki szpitalnej, a wykraczającej poza bezpieczną epidemiologicznie ilość. Prosimy o wyrozumiałość dla w/w okresowych sytuacji. Poniżej podajemy również wykaz najbliższych szpitali dla pacjentów niezakażonych i zakażonych COVID-19.– informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na swoim Facebooku

Szpital jednocześnie apeluje, aby nie korzystać z SOR-u, kiedy sytuacja tego nie wymaga! Zwiększona ilość pacjentów na izbie przyjęć w czasie gdy liczba zakażeń koronawirusa rośnie, może skutkować kolejnymi osobami zarażonymi.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji