fbpx
Wiadomości

Sześciu nietrzeźwych kierujących, 25 kolizji. Policja podsumowała weekend na drogach.

W weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 25 zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi.  Zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem. Policjanci także zatrzymali dziewięciu kierującym prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Podczas zakończonego weekendu  na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 25 kolizji drogowych, w tym 15 na terenie miasta i 10 w powiecie. Dwie kolizje były na włocławskim odcinku autostrady A-1, gdzie przyczyną było zmęczenie kierowców.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło na wysokości m. Dąbrówka (gm. Kowal) w sobotę (12.10.2019) tuż po północy. Policjanci ustalili, że 23-letni kierujący hondą najechał na tył naczepy pojazdu ciężarowego poruszającego się w tym samym kierunku. W wyniku uderzenia honda dachowała, a kierowca został zabrany do szpitala. Natomiast w niedzielę (13.10.2019) około godziny 14.00  zostaliśmy powiadomieni o dachowaniu na autostradzie w pobliżu miejscowości Grabkowo (gm. Kowal). Po dotarciu policjanci ustalili, że 68-letnia kierująca kia straciła panowanie nad pojazdem uderzając w bariery ochronne, a później dachowała. Kobieta została zabrana do szpitala. W obu przypadkach na szczęście obrażenia okazały się nie groźne i policjanci zakwalifikowali zdarzenia jako kolizje drogowe. Kierowcy hondy i kia za spowodowanie zdarzenia zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktamiinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzają także trzeźwość kierujących. W sześciu przypadkach ujawnili nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-letni mieszkaniec Włocławka, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował oplem. Do zatrzymania doszło przy ulicy Tumskiej we Włocławku w piątek (11.10.2019) przed północą. Wszyscy za to, że jechali na tzw. podwójnym gazie odpowiedzą przed sądem. Za takie zachowanie na drodze może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

W siedmiu przypadkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących wykazała, że jechali ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Do największego przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym doszło w pobliżu przejścia dla pieszych przy ulicy Toruńskiej we Włocławku. Policjanci przy pomocy ręcznego miernika zmierzyli w sobotę (12.10.2019) po godzinie 17.00 prędkość bmw. Urządzenie wykazało, że 22-letni kierujący jechał 137 km/h, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”-st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Każdy kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami.

Informacja prasowa KMP Włocławek        

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji