fbpx
Wiadomości

Święto Województwa już niedługo! Jakie czekają atrakcje?

Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Do prezydenckich miast województwa zawitają niepowtarzalne koncerty, a także pokazy, wystawy i wiele innych atrakcji – wszystko w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jak zwykle nie będziemy się nudzić!

Główne obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego potrwają od 3 do 11 czerwca i jak co roku zgromadzą czołowych polskich wokalistów. Kilkadziesiąt wiodących postaci polskiej sceny muzycznej zadba o to, by miasta naszego regionu w ciepłe, czerwcowe dni emanowały niezwykłą energią. Na kujawsko-pomorskich scenach zaprezentują się takie osobowości jak: Ewa Bem, Kayah, Michał Szpak, Natalia Kukulska, L.U.C., Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Igo, O.S.T.R. i wielu innych.

W tym roku zaplanowano też wydarzenia upamiętniające ważną dla regionu i kraju datę – 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, pochodzącego z Torunia wybitnego astronoma. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Świętowanie tradycyjnie rozpocznie się we Włocławku! W sobotę 3 czerwca, w godzinach 15.00-20.00 zapraszamy najpierw na Przystań OSiR, która przeistoczy się w przestrzeń iście kosmiczną. Wszystko za sprawą ASTROFESTIWALU, rodzinnego festynu, którego tematem przewodnim jest wszechświat. W programie między innymi wspólne obserwacje nieba, podglądanie Słońca przez specjalny teleskop solarny, kosmiczne dmuchańce i przejażdżki symulatorami 9D i 5D. Pośród wielu atrakcji w tym międzyplanetarnym anturażu znalazło się także kilka związanych z Kopernikiem. Ten dzień we Włocławku zapowiada się galaktycznie, gwiazd nie zabraknie bowiem także podczas wieczornego koncertu „Fajansowe Sny”, który rozpocznie się o godz. 20.00 na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Włocławski fajans to regionalny „towar eksportowy” i jak podkreślają organizatorzy, jeden z najważniejszych elementów tożsamości regionu. W koncercie wystąpią artyści, którzy zagwarantują niezapomniane doznania muzyczne: Ewa Bem, Kayah, Natalia Nykiel, Mela Koteluk, Asia Czajkowska, Sarius, Skubas i Piotr Zioła.

Środa 7 czerwca to czas oficjalnych obchodów. Tego dnia na uroczystej sesji we Włocławku zbierze się Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z kolei w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zostanie odprawiona msza św. w intencji mieszkańców województwa.

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Fot. Urząd Marszałkowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji