fbpx
Wiadomości

Święto włocławskich policjantów -153 funkcjonariuszy awansowano.

Dzisiaj tj.5 lipca włocławscy policjanci obchodzili swoje święto.Na wyższe stopnie służbowe awansowało 153 funkcjonariuszy. Nie zabrakło życzeń i podziękowań za rzetelną, ofiarną służbę.

Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa. W tym roku przypada 100-lecie jej powstania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji.

Dzisiaj włocławscy policjanci uczestniczyli w uroczystych obchodach swojego święta.O godz.12.00 w Bazylice Katedralnej rozpoczęła się Msza św. celebrowana przez kapelana ks. Sebastiana Osińskiego.Dalsza część uroczystości miała miejsce w Urzędzie Miasta Włocławek.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała w asyście Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp. Marcina Zaleśkiewicza wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awanse otrzymało 153 funkcjonariuszy naszej jednostki, w tym 11 otrzymało swój awans przed terminem.Ceremonia była też dobrą okazją do wręczenia nagród pieniężnych przez władze samorządowe. W ten sposób samorządowcy podziękowali 11 funkcjonariuszom za służbę na rzecz mieszkańców miasta i powiatu- Tomasz Tomaszewski rzecznik KMP Włocławek

Pod adresem włocławskich policjantów od władz samorządowych i instytucji współpracujących popłynęło wiele ciepłych słów i podziękowań za rzetelną, pełną poświęcenia służbę. Nie zabrakło również życzeń satysfakcji z wykonywanych zadań i wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji