fbpx
Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych na drogach włocławskich

W niedzielę 20 listopada 2022 roku przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Był to dzień refleksji i pamięci o tych, którzy stracili życie na drodze. W tym dniu włocławscy policjanci przypominali kierowcom, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nich samych.  

Co roku w trzecią niedzielę listopada (w tym roku 20 listopada) obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. To wydarzenie ogólnoświatowe, do zdarzeń drogowych skutkujących śmiercią, czy obrażeniami dochodzi bowiem na całym świecie.

Ten dzień powinien więc być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. To również dobra okazja, by zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Dlatego też włocławscy policjanci włączyli się w akcję i w niedzielę (20.11.2022) rozmawiali, podczas prowadzonych kontroli drogowych o zasadach bezpieczeństwa na drogach. W działaniach tych skupiali się szczególnie na pieszych, którzy w wyniku potrąceń odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

Mundurowi przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o ważnym elemencie ich bezpieczeństwa jakim jest posiadanie w miejscu widocznym elementu odblaskowego. To dzięki niemu kierowca jest w stanie z dużej odległości zauważyć pieszego i ominąć go w bezpiecznej odległości. Z kolei do kierowców apelowali o wolniejszą, ostrożniejszą jazdę i niekierowanie pod wpływem alkoholu, czy podobnie działających środków.

Pamiętajmy, że każdy z nas jako uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji