fbpx
Wiadomości

Strefa Dziecka – nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta!

To drugi tydzień funkcjonowania biblioteki w zmodernizowanym budynku przy ul. Warszawskiej. Ale biblioteka w nowej odsłonie to nie tylko nowoczesne wnętrza, ale i nowe działy oraz rozszerzona oferta biblioteczna. W ten sposób na mapie Włocławka pojawiło się nowe miejsce dla dzieci – Strefa Dziecka, która jest miejscem dla małych i tych większych czytelników.

Księgozbiór liczy ponad 6 tysięcy książek, a wśród nich najbardziej poszukiwane nowości, ale działalność Strefy Dziecka to nie tylko wypożyczanie książek. To również zadbanie o przyjemne spędzanie wolnego czasu poprzez zabawę. A bawić się można zarówno z książką jak i … z Magicznym Dywanem, czyli interaktywną podłogą. Na chwile relaksu zaprasza huśtawka, dzieci mogą też pograć w gry planszowe, poukładać puzzle, klocki.

Nie brakuje również miejsca dla opiekuna małego czytelnika… Rodzice, dziadkowie, wujkowie, ciocie mają przytulne kanapy do dyspozycji.

W ofercie edukacyjnej Strefa Dziecka realizuje m.in.: zajęcia konstrukcyjne z użyciem klocków lego i robotów do nauki programowania Codey Rocky, interaktywne gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem magicznego dywanu, spotkania z książką.

Pełna informacja na ten temat, wraz z fotorelacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji