fbpx
Wiadomości

Strażnicy miejscy pomogą uruchomić auto podczas mrozu

Włocławska Straż Miejska realizuje popularną akcję pomocową, dedykowaną właścicielom i kierującym samochodami. Akcja polega na uruchamianiu pojazdów, których akumulatory samochodowe, w wyniku działania mrozu, odmówiły posłuszeństwa.

Straż Miejska dysponuje dwoma urządzeniami rozruchowymi, które są używane do tego celu. Osoby, które potrzebują pomocy przy uruchomieniu swojego auta, powinny zadzwonić pod numer 986, czyli do Dyżurnego Straży Miejskiej. Następnie należy wskazać lokalizację samochodu, podać jego markę i numer rejestracyjny.

Należy jednak pamiętać o tym, że pomoc przy uruchamianiu samochodu nie należy do ustawowych zadań Straży Miejskiej, dlatego jest obwarowana pewnymi ograniczeniami. Strażnicy pojadą w celu uruchomienia pojazdu, przede wszystkim wtedy, gdy nie będą zajęci innymi, pilnymi zgłoszeniami. Właściciele pojazdów muszą się również liczyć z tym, że strażnicy nie będą jeździć kilkakrotnie do pomocy przy uruchomieniu tych samych pojazdów, dlatego – tu apel do kierowców – warto na bieżąco sprawdzać
stan techniczny swojego auta.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji