fbpx
Wiadomości

Sterylizacja kotów wolno żyjący- są środki na ten cel we włocławskim Schronisku.

Sterylizacja kotów wolno żyjących jest najlepszą rzeczą, jaką można dla nich zrobić. Jest najbardziej humanitarnym i efektywnym sposobem ograniczenia populacji kotów – zachęca włocławskie Schronisko dla zwierząt.

Oprócz tego, że ogranicza ilość rodzących się kociaków (z których większość nie przeżywa pierwszego roku umierając z powodu chorób lub ginąc pod kołami samochodów), zmniejsza problemy takie jak walki kotów, znaczenie terenu przez kocury czy głośne miauczenie.

Krzysztof Jędrzejczak lekarz weterynarz w Schronisku dla zwierząt:Kotkę czy kocura trzeba po prostu wyłowić, schwytać w klatkę transportową bądź  jakąkolwiek inną i przywieźć do Schroniska. Zabieg wykonujemy w ciągu jednego dnia. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, zwierzaka można odebrać następnego dnia po sterylizacji.

 

Pozostała jeszcze część środków przeznaczona na ten cel, dlatego też mieszkańcy Włocławka, osoby dokarmiające koty wolno żyjące proszone są o kontakt pod nr tel 54 233-20-21, w celu umówienia odłowionego zwierzęcia na zabieg.

Krzysztof Jędrzejczak: Wszystkim powinno zależeć na kontroli populacji zwierząt wolno żyjących w mieście. 

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji