fbpx
Wiadomości

Stan oznakowania przed szkołami sprawdzony przez włocławskich mundurowych.

Policjanci ruchu drogowego w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” zawsze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzają oznakowanie w pobliżu szkół i przejścia dla pieszych. Taka weryfikacja ma pozwolić na bezpieczne rozpoczęcie nauki po wakacyjnym odpoczynku.    

Od pierwszego dnia nauki w tym roku  tj. 02 września szczególnym nadzorem objęte zostają ulice, drogi w rejonach szkół, a także autobusy i inne pojazdy przystosowane do przewozu dzieci do szkół.

Policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Aby zapobiec tragicznym wypadkom szczególnie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku w pierwszych tygodniach września odwiedzać będą przede wszystkim pierwszoklasistów i innych uczniów. Wszystko po to, aby  wskazać na najwłaściwsze, najbardziej bezpieczne sposoby zachowań, zasady poruszania się po drogach informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski 

Na szczęście policjanci nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Uczniowie mogą czuć się bezpiecznie, ale i to nie zwalnia ich z  przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji