fbpx
Wiadomości

Śródmieście zyskuje nowe życie! Na kolejne remonty kamienic czeka 1,5 mln zł z Urzędu

5 lat temu powstał program wsparcia dla prywatnych właścicieli nieruchomości będących w specjalnej strefie rewitalizacyjnej. Szereg kamienic zyskało zupełnie nową odsłonę. W tym roku startuje piąta edycja wsparcia, od 11 stycznia do 3 marca rusza nabór wniosków, gdzie właściciele będą mogli ubiegać się o wsparcie z Urzędu Miasta. 

Rewitalizacja jest naszym priorytetem, dlatego też staramy się dużo środków i wysiłków kierować na to, żeby zmieniać wizerunek Śródmieścia nie tylko w tym sensie społecznym, ale także i materialnym. Dotychczas przeznaczyliśmy prawie 5 mln zł na wsparcie przebudowy, modernizacji i remontów kamienic właścicieli prywatnych, jeśli uwzględnimy do tego środki, które zaangażowali prywatni przedsiębiorcy to jest to 6,5 mln zł. Będziemy też w miarę możliwości starać się te środki zwiększać bo widzimy, że przynosi to bardzo wymierny efekt – powiedział Marek Wojtkowski prezydent Włocławka. 

Do 3 marca można składać wnioski, które są dostępne na stronie internetowej wloclawek.eu w zakładce rewitalizacja na stronie rewitalizacja.eu. Wszelkich informacji jak takie wnioski wypełniać można kierować do wydziału gospodarowania mieniem komunalnym, który mieści się przy ul. 3 Maja 22. 

Są dostępne 4 programy w ramach dotacji do remontów:  

  • inwestycja z klasą i historia się opłaca – są to dwa programy, gdzie można otrzymać dofinansowanie do 50%, 
  • remont krok po kroku i witryna plus – są to programy, gdzie można otrzymać dofinansowanie do 30%.  

W tym roku zaplanowaliśmy na dotacje do remontów 1,5 mln zł. W zeszłym roku skorzystało z tej kwoty 6 właścicieli nieruchomości tj. Piekarska 15, 3 Maja 19, Żabia 15, Piekarska 9, Cyganka 12, Łęgska 77, 3 Maja 10/12. Serdecznie zachęcamy właścicieli nieruchomości i użytkowników wieczystych do skorzystania z tej formy wsparcia bo mamy takie narzędzia jako samorząd, więc warto to wykorzystać – powiedziała Monika Jabłońska zastępca prezydenta Włocławka.  

Fot. Radosław Wiankowski.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji