fbpx
Wiadomości

Sprawca włamań na działkach zatrzymany na gorącym uczynku.

Włocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 57-latka, który włamał się do altanki na działkach.Mundurowi ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze trzy takie włamanie, do których doszło na przełomie marca i kwietnia 2019 roku na ogródkach działkowych przy ulicy Granicznej we Włocławku.

10 lipca  w godzinach nocnych policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pełniąc służbę na terenach działek przy ulicy Granicznej we Włocławku zauważyli w jednym z domków uszkodzone okno, a w środku świecące się światło latarki. Postanowili to sprawdzić i podchodząc do domku nagle przez okno wyskoczył mężczyzna próbując uciec. Na nic zdała się ucieczka, gdyż po chwili był już zatrzymany przez mundurowych. Przy mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do włamań oraz torbę z przygotowanymi do wyniesienia rzeczami. Po przewiezieniu do komendy 57-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni pracując nad sprawą ustalili, że zatrzymany może mieć więcej takich włamań na swoim koncie. Zebrany materiał pozwolił śledczym na przedstawienie 4 zarzutów związanych z włamaniami do altanek działkowych na przełomie marca i kwietnia oraz lipca tego roku. 57-latek przyznał się do popełnionych czynów podczas których najczęściej zabierał sprzęt elektroniczny, narzędzia ogrodnicze czy przedłużacze elektryczneinformuje rzecznik KMP st. sierż. Tomasz Tomaszewski 

Za kradzież z włamaniem może mu grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie i nie wykluczone, że mężczyzna odpowie za inne włamania do jakich dochodziło od 2017 roku na terenie działek.

Inf.prasowa KMP Włocławek 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji