fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Sprawca kradzieży rozbójniczej na seniorce trafił już do aresztu

Nawet 15 lat może spędzić w więzieniu podejrzany o kradzież rozbójniczą 38-latek. W centrum Włocławka zerwał on łańcuszek starszej kobiecie, odepchnął ją powodując upadek i obrażenia, a następnie uciekł.  Niespełna dwa dni później sprawca był już w rękach mundurowych, a teraz oczekuje na rozprawę w areszcie tymczasowym.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (06.06.21) około godz. 11 w centrum Włocławka. Wówczas przechodząca tamtędy 85-latka została napadnięta przez nieznanego mężczyznę, który zerwał z szyi kobiety łańcuszek i zbiegł. Sprawca, zanim uciekł, odepchnął jeszcze seniorkę, w wyniku czego upadła na chodnik i doznała obrażeń dłoni.  

O zdarzeniu służby zostały zaalarmowane przez świadka, który zauważył leżącą kobietę i udzielił jej pomocy. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Tego dnia napastnikowi udało się ukryć, ale na szczęście nie na długo, bo stróże prawa wciąż go namierzali.

Już w nocy z poniedziałku na wtorek (07/08.06.21) patrol policyjnych wywiadowców zauważył w centrum miasta mężczyznę podobnego do sprawcy kradzieży rozbójniczej na seniorce. 38-latek został wylegitymowany i zatrzymany, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił następnie na przedstawienie mu zarzutu. Śledczy ustalili, że mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne czyny, dlatego teraz usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa w warunkach tak zwanej recydywy. Oznacza to, że czeka go surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
W środę (09.06.21) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury i do sądu, który zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji