fbpx
Bez kategorii

Spotkanie autorskie z Piotrem Witwickim – autorem książki „Znikająca Polska”

Wydawnictwo Znak i S-ka zaprasza na spotkanie z autorem książki “Znikająca Polska” w Browarze B. we wtorek 30 listopada 2021 r. o godz. 19.00.

Historia zmarnowanych szans i niewykorzystanego potencjału przemysłowego “polskiego Detroit” w kontekście procesu transformacji systemowej to główna oś konstrukcji “Znikającej Polski” – wnikliwego reportażu autorstwa Piotr Witwickiego – popularnego publicysty i dziennikarza politycznego, a również dumnego i rozżalonego włocławianina. Piotr Witwicki znany jest zwłaszcza ze swojej wieloletniej współpracy z kanałem Polsat News. Od 2020 roku pełni zaś funkcję redaktora naczelnego portalu Interia.pl. Jako reporter odznacza się szczególną wrażliwością w opisywaniu otaczającej go rzeczywistości.

W “Znikającej Polsce” autor skupia uwagę na mieszkańcach Włocławka w obliczu przekształceń społeczno-gospodarczych z początku lat 90. Przyjęta przez Witwickiego optyka narracyjna czyni z książki coś znacznie więcej niż reportaż o przełomowych wydarzeniach politycznych. To przede wszystkim opowieść o ludziach i ich doświadczeniach w nawigowaniu po grząskim terenie drastycznych reform systemowych, z upadającymi fabrykami w tle. Wstęp na spotkanie jest wolny

. Informacja na ten temat: Centrum Kultury Browar B.

zdjęcie: Piotr Witwicki facebook

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji