fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Spis Powszechny 2021. Przypominamy najważniejsze informacje

Ile dni pozostało do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021? Taki niezwykły licznik jest dostępny na stronie: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przypomina najważniejsze informacje dotyczące trwającego spisu.

23 czerwca 2021 r. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie. Kontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym. Ważne: zgodnie z ustawą nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi.

Rachmistrz może zadzwonić z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99. W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów: poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ , poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza, a w przypadku wątpliwości o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

Cały czas można korzystać z punktów do samospisu w Gminnych Biurach Spisowych – taki punkt funkcjonuje m.in. w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13.

Jaki zakres informacji jest zbierany w spisie? W formularzu znajduje się osiem bloków tematycznych: charakterystyka demograficzna osób, aktywność ekonomiczna osób, poziom wykształcenia, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki). W spisie nie ma pytań dotyczących: zarobków, dochodów, poziomu oszczędności lub inwestycji, numeru konta, numery karty kredytowej, posiadanego samochodu lub dóbr materialnych, planów wyjazdowych (urlopowych) i innych związanych ze statusem materialnym. Te i wiele innych, ważnych informacji dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 można uzyskać z materiału opublikowane na stronie: TUTAJ.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji