fbpx
Wiadomości

Spacer nad Wisłą oraz Włocławski Plener Filmowy

17 września 2021 r. o godz. 17.00 rozpocznie się spacer pt. Co Włocławek zawdzięcza Wiśle?, który poprowadzi dr Tomasz Wąsik, historyk i kierownik Muzeum Historii Włocławka. Zbiórka uczestników spaceru nastąpi na Starym Rynku.

Po spacerze, od godz. 19.30 na skwerze przed Teatrem Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego zagości kolejne kino w ramach Włocławskiego Pleneru Filmowego. Będzie to pokaz filmu pt. pt. Szarlatan (2020) w reżyserii Agnieszki Holland.

Po głównym seansie odbędzie się kilkunastominutowy pokaz wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku (2021), czyli kinowe historie powstałe dzięki opowieściom kilkunastu osób z Włocławka i okolic.

Projekt realizuje Fundacja Ari Ari we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierany przez Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK oraz w ramach programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski, wspieranego przez MKDNiS.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji