fbpx
Wiadomości

Służby skontrolowały tworzone obozowiska harcerskie.

Policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili kontrole przygotowywanego obozowiska harcerskiego, które odbywać się będzie w miejscowości Goreń (pow. włocławski). Od dzisiaj (03.07.2019) wypoczywać tam będą harcerze z ZHP Warszawa.

Wspólna kontrola przygotowywanego obozowiska harcerskiego ma na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, jakie mogą wystąpić podczas pobytu dzieci i młodzieży na wypoczynku. Służby sprawdzały drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, jak zabezpieczone są miejsca noclegowe oraz miejsce zabaw i spotkań większych grup harcerzy.

Spotkanie było też dobrą okazją do przekazania kadrze obozowiska telefonów kontaktowych do służb ratowniczych, w tym do dzielnicowego z gminy Baruchowa. Taki kontakt pozwoli w nagłej sytuacji załamania się pogody na szybką reakcję służb i ewentualną ewakuacje dzieci i młodzieży w bezpieczne miejsce.

Podczas wizyty nie stwierdzono żadnych uchybień. Harcerze mogą rozpocząć swoją przygodę wakacyjną. Policyjni profilaktycy i wodniacy już zapowiedzieli swoją wizytę na obozowisku, gdzie przeprowadzą działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem uczestników podczas wypoczynku nad wodą.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji