fbpx
Testowy baner
Galerie Tylko TU Wiadomości

Skutki potężnej burzy nad Włocławkiem. Strażacy byli wzywani 370 razy

Wczoraj 14 lipca w godzinach wieczornych przez Włocławek przeszła bardzo silna burza typu bow echo. Nawałnica spowodowała wiele szkód. Strażacy byli wzywani 370 razy, a liczba ta stale rośnie. Skutki burzy będą w mieście widoczne jeszcze przynajmniej przez parę dni, usuwanie ich może trochę potrwać. 

Można powiedzieć, że ta noc zostanie na długo zapamiętana przez włocławskich strażaków jak i również strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu włocławskiego. Mogę powiedzieć, że na godzinę 7 odnotowaliśmy w związku z przejściem tej burzy 308 zgłoszeń, natomiast na godzinę 9 -370 zgłoszeń. – informuje Dariusz Krysiński dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.

Skutki burzy możemy odczuwać w całym mieście zostało powalonych wiele drzew, które zablokowały ulice takie zdarzenia miały miejsce między innymi na ulicy Reymonta, Nowomiejskiej czy Wysokiej. Konary powalone przez deszcz czy wiatr dokonały wielu zniszczeń na cmentarzu, ale także zablokowały bramę szpitalną. Park Sienkiewicza oraz Park na Słodowie ucierpiał przez wiatrołomy.

Większość tych zdarzeń, która miała miejsce i jest cały czas realizowana w tej chwili to są skutki usuwania połamanych konarów drzew, które poprzewracały się w wyniku silnie wiejącego wiatru i deszczu padającego na jezdnie na chodniki na ulice. Konary oparły się o budynki mieszkalne, o dachy, ogrodzenia jak i również na budynki instytucji państwowych, handlowych, przemysłowych. Skutki tych wiatrołomów są usuwane na bieżąco. – informował Dariusz Krysiński, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.

Oprócz szkód wywołanych przez poprzewracane drzewa, liczne były tez zawiadomienia o podtopieniach. Wczoraj z powodu stojącej wody nie przejezdna była między innymi ulica Celulozowa oraz Kapitulna. Strażacy dostali też zawiadomienia o zalaniach w piwnicach i sklepach. W mieście zabrakło również prądu ze względu na uszkodzenia linii energetycznych. Nawałnica spowodował także szkody na Letnich Basenach, które są zmuszone tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wyniku wczorajszych burz w niektórych budynkach zostały zerwane dachy. Ulewa uszkodziła także oświetlenie na ulicy Wienieckiej. 

Zachowano także wszelkie środki bezpieczeństwa na obozie harcerskim, odbywał się on nad jeziorem Wikaryjskim. Ewakuacja dotyczyła 74 harcerzy wraz z opiekunami i zakończyła się o drugiej w nocy.  Wszyscy uczestnicy obozu znajdują się w bezpiecznym miejscu.

Cały czas te zgłoszenia napływają i cały czas strażacy pracują w różnych miejscach na terenie miasta jak i powiatu włocławskiego. Na szczęście mogę powiedzieć, podczas tych wszystkich działań, które miały miejsce do tej pory nie mamy odnotowanych żadnych ofiar wśród ludzi. – wypowiadał się Pan Dariusz Krysiński.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji